IIA Ukraine

Світове лідерство у професії внутрішнього аудиту та корпоративного управління

Сергій Тігіпко: «Все погане для України позаду. В середині 90-х бізнесу було важче»

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmailby feather

Таку заяву український політик і бізнесмен Сергій Тігіпко – засновник і основний акціонер TAS Group, головний акціонер «ТАСкомбанк» – зробив на Міжнародній Конференції з питань внутрішнього контролю, боротьби з корупцією та шахрайством, яка почалася в Києві 8 червня.

Міжнародна Конференція 2017 “Внутрішній контроль, питання боротьби з корупцією та шахрайством” завершилася, і невдовзі ми опублікуємо подробиці і надамо фотографії, що засвідчують високий рівень заходу, а зараз пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Сергієм Тігіпко, засновником і основним акціонером TAS Group, головним акціонером «ТАСкомбанк» – спеціальних спонсорів Конференції.

«Той, хто працював в бізнесі в середині 90-х років, переживав набагато гірші часи, – сказав Сергій Тігіпко. – Зараз ми бачимо, що в країні почалося невелике економічне зростання. Окрім серйозної проблеми внутрішніх і зовнішніх ринків збуту, які істотно звузилися, насамперед за рахунок девальвації, і втрати капіталізації, всі інші проблеми бізнесу, в тому числі і рівень корупції, не такі гострі, і вони вирішуються. Як би українські політики не посипали голову попелом, рівень корупції знижується в порівнянні з тим, що було».

Хоча, за його словами, великим фінансовим групам зараз ще не до інвестування, оскільки вони займалися реструктуризацією своїх боргів, попередні економічні кризи в Україні свідчать: як тільки фіксується економічний 5-6-відсоткове зростання, зовнішні інвестори повертаються в країну.

«І на цей раз з’являться, не дивлячись ні на що – ні на війну, ні на корупцію», – добавив він.

Він зазначив, що TAS Group продовжує інвестування, зокрема в ІТ. «Також ми займаємося фінансовим сектором, сільським господарством (обробляємо 90 тис. Га земель), вагонобудуванням. У 2016 році купили «Універсал Банк», страхову компанію «Ейгон», другого гравця на ринку лізингу – «Український лізинговий фонд», аптечну мережу (28 аптек), київський готель Radisson. За останній рік тільки «ТАСкомбанк» відчув зростання на 116%», – сказав Сергій Тігіпко.

В.о. голови Національного банку України Яків Смолій, вітаючи гостей конференції, заявив, що зараз в Україні немає жодної банківської структури з непрозорістю власності: «Ми знаємо, кому належить кожна установа, – такого не було за всі роки незалежності країни. З 2014 року ми провели перевірку якості активів банків України і колосальну роботу по розкриттю їх кінцевих бенефіціарів. Ми посилили вимоги до ділової репутації власників і керівників банків, до функцій ризик-менеджменту, встановивши бар’єри для доступу на такі посади колишнім горе-банкірам, які довели свої структури до неплатоспроможності ».

У перший день конференції були заслухані доповіді експертів з внутрішнього аудиту та юридичних практик з Португалії, Туреччини, Італії, Кіпру, Словенії, Вірменії. Серед знакових тем: «Результати останнього міжнародного дослідження з фінансового шахрайства 2016 року», «Найгучніші розслідування корупційних справ в Італії», «Новітні вимоги до протидії відмиванню грошей», «Роль центробанків в боротьбі з корупцією і шахрайством» …

Сьогодні очікуються виступи фахівців з Великобританії, Польщі, Росії, Нідерландів. Увага зосередиться на ролі ІТ в боротьбі з міжнародною корупцією і шахрайством. Слідкуйте за нашими публікаціями.

Форум проводиться за участю Національного банку України, організатор – Інститут внутрішніх аудиторів України, спонсор заходу – TAS Group, головний інформаційний партнер – «Незалежний АУДИТОР».


Оригінальне інтерв’ю (Журнал “Незалежний Аудитор”)

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, повідомте нас про це, вибравши цей текст і натиснувши Ctrl+Enter.

Поділитися

The Author

Sergii

IT and Information security consultant, IT auditor, lecturer
ВГО "Інститут Внутрішніх Аудиторів України" © 2012-2016 Frontier Theme

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: