IIA Ukraine

Світове лідерство у професії внутрішнього аудиту та корпоративного управління

Відкриття Конференції. Офіційна заява.

Facebookgoogle_pluslinkedinmailFacebookgoogle_pluslinkedinmailby feather

Read in ENGLISH

Сьогодні, 26 вересня, відкрилася чергова Міжнародна Конференція, яку організовує Інститут внутрішніх аудиторів України. Звіт, фото та відео запрошених лекторів світового рівня ми опублікуємо згодом, а зараз пропонуємо вашій увазі промову виконавчого директора Інституту, Лебединець Тетяни Леонідівни. Зважаючи на неабиякі події, що відбулися і продовжують відбуватися навколо Інституту, вважаємо за доцільне викласти промову повністю.

Шановні колеги, шановні гості нашої конференції.

Я хочу представити нашу команду, завдяки якій, хоч і не тільки стала можлива наша з вами сьогоднішня зустріч:
Перед вами президент Інституту внутрішніх аудиторів  – Люльченко Сергій,
Я, виконавчий директор інституту – Лебединець Тетяна,
Та голова ревізійної комісії – Калінчук Людмила.

Перш за все, ми хочемо вибачитись перед нашими іноземними гостями, серед яких присутні представники із Гонконгу, Португалії, Норвегії, Австрії, Болгарії, Великої Британії, республіки Кіпр, Угорщини, Італії, Туреччини, Вірменії, Казахстану, України та Росії за обмежені комунікації та неможливість, вчасно відповідати на Ваших запити та організувати цьогорічну конференцію на належному рівні!

Ті із вас, хто вже був нашими делегатами в минулі роки знають нашу гостинність і те що ми, хоч і маленька громадська організація, але завжди робили все аби ви почувалися комфортно і запам’ятали Україну, як гостинну і красиву країну.

Дана конференція стала для нас усіх не абияким викликом, і ми дякуємо кожному із Вас, що ви сьогодні з нами і що конференція відбудеться.

Одночасно просимо вибачення, що через обмеженість в ресурсах ми не маємо можливості організувати ваше перебування на найкращому рівні, але найбільша цінність – це Ваша присутність, живе спілкування із аудиторією і ваша підтримка.

То що ж трапилося?

Справа в тому, що напередодні нашої міжнародної конференції, за ухвали печерського районного суду,  працівниками Національної поліції України було проведено масові обшуки у всіх керівників Громадської організації Інституту Внутрішніх Аудиторів України, а також у всіх наших партнерів, що зазвичай займаються організацією наших заходів.

В ході обшуку було вилучено всі документи, що регламентують діяльність як громадської організації так і товариства з обмеженою відповідальністю, і наших партнерів організаторів,  які займалися підготовкою до конференції.  Вилучені:  статутні документи, протоколи правління і загальних зборів, довіреності на право голосування, внутрішні розпорядчі документи на право підпису а також печатки, ноутбуки, власні мобільні телефони членів правління та керівників підрядників, вилучена також вся кореспонденція що забезпечує бізнес діяльність нашу і наших партнерів, заблокована можливість роботи із обслуговуючими банками.

Ми фактично були блоковані і не мали змоги якісно забезпечити підготовку. Ми щиро перепрошуємо, якщо ви відчули на собі певні затримки і недоліки в роботі організаторів.

Таку активність Національної поліції ми сприймаємо як спробу тиску на незалежну громадську діяльність, що може бути пов’язана із наступним:

Ми, що зараз стоїмо перед вами, є колишніми працівниками департаменту інспекційних перевірок Національного банку України.

Ми сумлінно виконували свої обов’язки як держслужбовці і керуючись вимогами Закону, подали за нашими підписами, моїм особисто і моїм заступником Калінчук Л.А., повідомлення про можливі факти корупції  в Національному Банку України.

Таке повідомлення відповідно до вимог закону було направлене до Наглядової Ради Національного Банку України, до Національного Антикорупційного Бюро та до Національної Агенції з питань Запобігання корупції.

По даним фактам відкриті провадження та ведеться досудове слідство.

Також, ми виступаємо свідками в багатьох інших кримінальних провадженнях, що стосуються зловживань у фінансовій сфері.

Також ми виступаємо активними поборювачами за впровадження незалежної функції внутрішнього аудиту відповідно до міжнародних стандартів у державному секторі, але наш проект Закону, за номером 2308, який ми зареєстрували ще в липні 2015 року, та не зважаючи на нашу активність  жодного разу не було внесено до порядку денного і не ставився на голосування, навіть попри висновок Комітету з питань Європейської інтеграції що наш Закон належить до пріоритетних сфер!

Тож ми, як рушійна сила професійної спільноти, є не зручними для дуже великого кола владних осіб, бо ми активно і публічно відстоюємо професійні і моральні принципи.

Ми є ті, хто не йде на компроміси і не укладає угоду зі злом переслідуючи добрі наміри, а тим більше короткі вигоди.

Ми називаємо речі своїми іменами і тим самим є дуже не зручними.

Ми провадимо діяльність в Інституті, також прийняли запрошення на роботу на державну службу бо сприйняли це як шанс служіння заради чогось більшого, витрачаючи власний вільний час та покинувши більш комфортні місця в іноземних компаніях.

Ми продовжуємо свою діяльність і тепер, намагаючись вплинути на зміни в країні на краще в конкретному місці і в конкретний час.

І не зважаючи на штучний і безпідставний тиск, який ми тепер відчуваємо, ми продовжуємо боротьбу за долю власної країни і наше майбутнє у цій країні, в якій запанує найбільша цінність демократії – верховенство права!

І тоді Україна посяде гідне місце серед європейських демократичних держав.

 

Наші прагнення найкраще виразити словами великого каменяра Івана  Франка:

«Щоб Ґаздою, не слугою
Перед світом стати»

Бо вже те, що ви всі тут сьогодні із нами, наші шановні лектори і гості, що ви ділитися своїм досвідом і найсучаснішими технологіями наближає нас до славетної мети.

 

Слава Україні!

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, повідомте нас про це, вибравши цей текст і натиснувши Ctrl+Enter.

Поділитися

The Author

Sergii

IT and Information security consultant, IT auditor, lecturer
ВГО "Інститут Внутрішніх Аудиторів України" © 2012-2016 Frontier Theme

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: